2024. november 12-én, kedden 17 órakor kerül sor a Királyok, Szentek, Monostorok. Korai bencések világa Magyarországon a legújabb tudományos kutatások tükrében című vándorkiállítás megnyitójára a Humán Tudományok Kutatóházában.
November 8-án 17 órakor kerül megrendezésre az "Egy eltűnt nép nyomában. Az avarok élete a Duna-Tisza közén" című kiállítás megnyitója a Kecskeméti Katona József Múzeum Cifrapalota Kiállítóhelyén.
Yusuf Can Özdemir, az Archeogenomikai Intézet tudományos segédmunkatársa, illetve az ELTE Biológia Doktori Iskolájának doktorandusz hallgatója meghívott előadóként látogatott el Párizsba a „Migrations and Archaeology in Eurasia” című konferenciára, amelyet 2024. október 7-8. között tartottak.
Tárlatvezetésekkel, interaktív játékokkal, minilaborral és előadásokkal várta a látogatókat a Kutatók Éjszakáján, 2024. szeptember 27-én a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont.
Intézetünk tudományos segédmunkatársa, Gyuris Balázs az egyik előadó az októberi Budapest Science Meetupon, ami 2024. október 10-én kerül megrendezésre a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárában.
A 2024. szeptember 6-án Szegeden megrendezett XXIII. "Genetikai Műhelyek Magyarországon" minikonferencián az Archeogenomikai Intézet egy előadással és egy poszterrel képviseltette magát.
2024. augusztus 28-31. között Rómában rendezték meg az Európai Régészeti Szövetség (European Association of Archaeologists) 31. konferenciáját, melyen több ezer résztvevő több mint 300 szekcióban mutatta be kutatási eredményeit. A régészeken kívül a bioarchaeológia minden területén dolgozó szakember prezentálta eddigi munkáját, így az Archaeogenomikai Intézet több munkatársa is.
Gyuris Balázs, intézetünk segédmunkatársa és az ELTE Biológia Doktori Iskolájának doktorandusz hallgatója első szerzője egy frissen elkészült tanulmánynak, amely a Dél-Urál vidéke és a 10. századi magyarországi honfoglalók között keres kapcsolatokat. A cikk megjelenése a közeljövőben várható, addig is elérhető a bioRxiv oldalán.
1. oldal / 16