A Bölcsészettudományi Kutatóközpont magazinműsorának negyedik részében Szécsényi-Nagy Anna igazgató mutatja be az alig egy éve a régészeti intézetből kivált, mára már önállóan működő BTK Archeogenomikai Intézetet. Türk Attila, a BTK Magyar Őstörténeti Kutatócsoport vezetője és Szeifert Bea, a BTK Archeogenomikai Intézet tudományos munkatársa a magyar őstörténeti kutatások legújabb eredményeiről beszél.
Szécsényi-Nagy Anna, intézetünk igazgatója interjút adott a mandiner.hu számára az avar kori elit genetikai kutatásának újabb eredményeit bemutató tanulmányról, amely tavasszal a Cell élettudományi szaklapban jelent meg.
Szeifert Bea, intézetünk tudományos munkatársa interjút adott a mandiner.hu számára a korai magyarok népességtörténetével foglalkozó projekt eredményeiről, amelyek nemrégiben az Oxford University Press Human Molecular Genetics című tudományos folyóiratban jelentek meg.
„Optimális esetben ma már akár egymillió éves biológiai maradványból is kivonhatunk értékelhető DNS-t” – mondta el Szécsényi-Nagy Anna, az Eötvös Loránd Kutatóhálózat Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának Archeogenomikai Intézet vezetője. A biológus és régész végzettségű kutató azt vallja, hogy a kutatónőket tisztán a szakmai érdemeik alapján kellene megítélni." Szécsényi-Nagy Anna a Magyar Nemzet interjújában többek között az archeogenomika lehetőségeiről és korlátairól, a termékeny szakmai kapcsolatokról és a női kutatók helyzetéről is beszélt.
Korábbi cikkeink megtalálhatók a Hírarchívumban.