A Penna – az élő bölcsészet magazinja második adását 2022. június 5-én, vasárnap délután 15 óra 25 perces kezdettel vetíti az M5 televíziós csatorna. Az epizódot június 7-én, kedden 8 óra 28 perctől ismétli.
A műsorban a Bölcsészettudományi Kutatóközpont más kutatásai mellett Mende Balázs, intézetünk igazgatóhelyettese, tudományos főmunkatársa beszámol az Archeogenomikai Intézetének részvételével zajló Tihanyi Királykripta kutatásainak eredményeiről.
Hatrészes interjúsorozat indult a Népszavában a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Archeogenomikai Intézetének munkatársaival. A sorozat hatodik, befejező része Ki vagyok én és kik voltak az őseim? címmel jelent meg.
A kérdésekre Gerber Dániel, az Intézet tudományos munkatársa, az ELTE Biológiai Doktori Iskolájának végzős PhD-hallgatója, bioinformatikus válaszol.
A Kossuth rádió Felfedezők című ismeretterjesztő műsorában Gimes Júlia kérdezte Szécsényi-Nagy Annát, az Archeogenomikai Intézet igazgatóját, a cikk egyik első szerzőjét és Szeniczey Tamást, az ELTE Embertani Tanszékének antropológusát, társszerzőt a Cell tudományos folyóiratban nemrégiben megjelent cikkünkkel kapcsolatban. Az tanulmányban egy genetikusokból, régészekből, antropológusokból és történészekből álló nemzetközi multidiszciplináris kutatócsoport kereste a választ a Kárpát-medencében egykoron élt avarok vitatott származására.
Hatrészes interjúsorozat indult a Népszavában a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Archeogenomikai Intézetének munkatársaival. A sorozat ötödik része Ötzi és az Altáji Jégleány genetikája címmel jelent meg.
"A címben jelzett témáról ezúttal Szécsényi-Nagy Anna, az Archeogenomikai Intézet igazgatója beszél. Az intézet a tavalyi év első felében vált ki a kutatóközpont Régészeti Intézetéből és hivatalosan is önállóan működik, ráadásul a kutatólabort is megkapta, amelyben korábban is dolgoztak."
Korábbi cikkeink megtalálhatók a Hírarchívumban.