2025. május 13-án egy közös könyvbemutató keretében Budapesten, a HUN-REN BTK Régészeti Intézetében mutatták be a Confinia et Horizontes nemzetközi monográfia sorozat első két kötetét, melyek szerkesztője Bánffy Eszter és Alexander Gramsch voltak.

A HUN-REN BTK Régészeti Intézet, a HUN-REN BTK Archeogenomikai Intézet és a Német Régészeti Intézet frankurti kutatóintézete, a Römisch-Germanische Kommission (RGK) együttműködésében megjelent 1. kötetet Magyari Enikő, az MTA levelező tagja, egyetemi tanár (ELTE), a 2. kötetet Dr. Szeniczey Tamás egyetemi adjunktus (ELTE) mutatta be. A bemutatón részt vett Kerstin Hofmann, a DAI RGK igazgatója és Alexander Gramsch, az RGK szerkesztőségének vezetője, egyben a második kötet társszerkesztője is. A bemutató résztvevőit Marton Tibor, a Régészeti Intézet igazgatóhelyettese, Bánffy Eszter tudományos tanácsadó és Szécsényi-Nagy Anna, az Archeogenomikai Intézet igazgatója köszöntötte.

A most megjelent második kötet, melynek címe "The Neolithic of the Sárköz and Adjacent Regions in Hungary: Bioarchaeological Studies", a dél-dunántúli Sárköz, azon belül is az Alsónyéken feltárt, Kr. e. 6–5. évezredi települések és temetők bioarcheológiai feldolgozását mutatja be, a fizikai antropológia, az archeozoológia, az archeogenetika, és a stabilizotóp-vizsgálatok módszereivel, valamint összefoglalja a Kárpát-medence újkőkorára és kora rézkorára vonatkozó genetikai kutatások eredményeit is. A kötet három, publikációra átdolgozott doktori disszertációt is tartalmaz. Prof. Kurt W. Alt vezette azt a 2010-2015 között megvalósított német kutatási programot (DFG), amelynek keretében nagyléptékű izotóp és DNS vizsgálatokra került sor a Kárpát-medence 6-5. évezredéből. Szécsényi-Nagy Anna dunántúli és Victoria Keerl alföldi őskori népességeket elemző doktori munkái, amelyeket a mainzi Johannes Gutenberg Egyetemen védtek meg 2015-ben, egy 158 oldalas fejezetben került összefoglalásra.